Beylikdüzü – İstanbul
Pzt - Cts : 09:00 - 20:00
0536 663 94 34

Bizimle şimdi iletişime geçerek daha fazla detay alabilir, dilediğiniz zaman için randevunuzu oluşturabilirsiniz.

– OZON TEDAVİSİ FAYDALARI –

 

 1.  Bağışıklık sistemini güçlendirir

 2.  Metabolizma hızını artırır

 3.  Anti-Aging etki sağlar

 4.  Detox etkisi sağlar

 5.  Kan dolaşımını hızlandırır

 6.  Ağrı giderici etki yaratır

 7.  Anti-Kansorejen etki

 8.  Yaşam kalitesini artırır

Ozon tedavisinin ayrıca faydaları;


 Erkeklerde özellikle 40 yaşından sonra görülebilen cinsel performans azalmasına karşı etkindir.
 Ozon Terapi sonrası performansta ciddi bir artış gözlenir.
 Kadınlarda hormonal dengeyi sağladığı için menopozu çok daha rahat atlatmalarına vesile olur.
 Kan sulandırıcı etkisi nedeniyle kalp krizi riskini azaltır.
 Stres kaynaklı şeker hastalığında faydalıdır.
 Metabolizmayı hızlandırdığı için kilo verme konusunda destekleyici tedavidir.

Ozon tedavisi nedir?

Son yıllarda tıpta koruyucu tedavi yöntemlerinin kullanımının artmasıyla birlikte, Latince “Tanrı’nın nefesi” anlamına gelen ozonda çeşitli yöntemlerle tıpta kullanım alanı bulmaktadır. Ozon, oksijenin yani O2 elementinin yüksek elektrik akımıyla O3 gazı formuna ulaşmasıyla elde edilmektedir. Elde edilen gaz değişik yöntemlerle vücuda uygulanarak oluşturulan kimyasal reaksiyonlardan iyileşme yönünde yararlanılmaktadır.

Ozon tedavisi nasıl uygulanmaktadır?

Tıpta ozon uygulamaları:

Majör uygulama: Hastanın kendi kanının alınarak ozonlanması ve sonrasında damar yoluyla hastaya geri verilmesi yöntemidir. Bu yöntem genellikle, antioksidan kapasitenin artırılması, halsizlik, yorgunluk, bağışıklık sisteminin düzenlenmesi, gençleşme ve dinçleşme amaçlı uygulanmaktadır.

Minör uygulama: Hastanın kendi kanından az bir miktar alınarak ozonlandıktan sonra kas içine verilmesi yöntemidir. Bu yöntem alerjileri engellemek amacıyla kullanılmaktadır.

Lokal uygulamalar:

Tüm bu yöntemler haricinde ozon tedavisi; proloterapi, nöralterapi, akupunktur ile kombine olarak kullanılabilmektedir. 

 

Ozon tedavisi hangi hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır?

Dolaşım Bozuklukları

Ozon tedavisinin en sık kullanıldığı hastalık, dolaşım bozukluklarıdır. Damar hastalıklarında tüm dokuların ve organların beslenmesi bozulmaktadır. Bacaklardaki açık yaraların (ulcus cruris), şeker hastalığına bağlı oluşan yaraların, yatağa bağlı hastalarda oluşan bası yani yatak yaralarının, pıhtı atması ya da damar sertliği sonucu oluşan damar tıkanıklığına bağlı felç gibi hastalıkların önlenmesi ve tedavisinde kullanılmaktadır.

 

Kanser

Ozon tedavisi kanser hastalarında tamamlayıcı tedavi olarak tercih edilebilen yöntemlerden biridir. Bağışıklık sisteminin aktivasyonunu artıran ve kanserle savaşan hücrelerin üretimini destekleyen oksijen terapisi, vücudun genel direncine olumlu yönde katkı sağlayarak kanser tedavisine yardımcı olur. Aynı zamanda zindelik vermesi sebebiyle kemoterapinin olumsuz etkilerinin azaltılmasında da önemli rol oynar.

 

Virüs, Bakteri ve Mantar Enfeksiyonları

Virüs, mantar ve bakterilerin üremesini engelleyici özelliği sebebiyle uzun süredir su arıtmasında kullanılan ozon, bu ajanların sebep olduğu hastalıkların tedavisinde de başarıyla uygulanmaktadır. Özellikle ayak bölgesinde oluşan mantar hastalığında ozon tedavisi uygulanarak inatçı enfeksiyonların önüne geçilmesi mümkün olabilmektedir. Kolit ve proktitis gibi bağırsak enfeksiyonları, herpes simplex ve herpes zoster virüslerinin sebep olduğu hastalıklar ve karaciğer enflamasyonları gibi birçok hastalığın tedavisinde tamamlayıcı tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır.

Bunların yanı sıra ozon tedavisinden; fibromiyalji gibi kronik ağrıların ve yorgunluğun giderilmesinde de faydalanılmaktadır. Çağımızda birçok kişinin ortak derdi olan; kendini sürekli yorgun ve bezgin hissetme durumu ozon yardımıyla giderilebilir. Ozon tedavisi ayrıca; romatizma, artrit, otoimmün hastalıklar; multiple skleroz ve çölyak hastalığı gibi sağlık sorunlarının tedavisine yardımcı yöntem olarak kullanılmaktadır. Anti-aging yani yaşlanma karşıtı olarak da bilinen bazı terapilerde ve yaşlılığa bağlı gelişen unutkanlık, hafıza kaybı gibi hastalıkların tedavilerinde de ozondan yararlanılmaktadır. Son olarak; ortopedik rahatsızlıklar, diş ve diş eti hastalıkları, kadın hastalıkları ve cinsel sorunların tedavisinde de yardımcı yöntem olarak ozon terapiden destek alınmaktadır.

Ayrıca;

 1. Osteomiyelit, plevral amfizem, fistülün eşlik ettiği abseler, enfekte yaralar, bası yaraları, kronik ülserler, diyabetik ayak ve yanıklar
 2. Hipertansiyon
 3. Diyabetes Mellitus(Şeker hastalığı)
 4. İlerlemiş iskemik hastalıklar
 5. Gözde maküler dejenerasyon (atrofik form)
 6. Kas iskelet sistemi hastalıklar ve eklem kireçlenmeleri
 7. Kronik yorgunluk sendromu ve fibromiyalji
 8. Ağız boşluğundaki kronik ve tekrarlayan enfeksiyonlar ve yaralar
 9. Özellikle antibiyotiklere ve kimyasal tedavilere dirençli bakterilerin, virüslerin mantarların neden oldukları olmak üzere akut ve kronik enfeksiyöz hastalıklar (hepatit, HIV-AIDS, herpes ve herpes zoster enfeksiyonu, papillomavirus enfeksiyonları, onikomikozis ve kandidiyazis, giardiyazis ve kriptosporidiyozis). Bartolinit ve vajinal kandidiyazis.
 10. Allerji ve Astım
 11. Otoimmün hastalıklar (multipl skleroz, romatoid artrit, Crohn hastalığı)
 12. Senil demans (yaşlılığa bağlı bunama)
 13. Akciğer hastalıkları: amfizem, kronik obstrüktif pulmoner hastalık, idiyopatik pulmoner fibrozis ve akut respiratuar stres sendromu
 14. Deri hastalıkları: Psöriyazis (Sedef) ve atopik dermatit
 15. Kansere bağlı yorgunluk
 16. Erken evre böbrek yetmezliği

Ozon tedavisinin faydaları nelerdir?


Ozon terapisinin en önemli faydası; kan hücrelerinin esnekliğinin artırılması sağlanarak doku ve organların oksijenlenmesinin ve beslenmesinin artırılmasıdır. Bu durum hastalık ve yara iyileşmesini hızlandırmaktadır. Bir diğer yararı detoksifikasyon denilen; çeşitli nedenlere vücuda giren kimyasal ve biyolojik atıkların zararsız hale getirilmesini sağlamasıdır. Ayrıca; yaşlanma ve yaşlanmanın etkilerinin giderilmesine en azından yavaşlatılmasına, bedensel ve ruhsal anlamda daha sağlıklı, zinde olmaya destek olur. Ozon gazının yağ yakma özelliği sayesinde yağ hücrelerine lokal enjekte edilmesi sonucunda bölgesel yağ eritilmesine ve bölgesel incelmeye katkı sağlar. Bunun yanı sıra; ozon sağladığı yüksek enerjili oksijen sayesinde deri hücrelerinin canlanmasını ve gençleşmesini sağlayarak selüliti giderir.
 

Ozon tedavisinin yan etkileri var mıdır?

 

Hipertiroidizm ve favizm hastalığında glukoz 6 fosfat dehidrogenaz enzimi eksikliği olan kişilerde ozon tedavisi uygulanması önerilmemektedir. Gebelerde ve çocuklarda kullanımı doktorun görüşüne bağlı olup şu ana kadar bildirilen olumsuz bir durum saptanmamıştır.


Beylikdüzü Ozon Tedavisi

 

Tıpta tedavi yöntemleri sürekli geliştiriliyor ve insanların sağlıklarına daha kısa sürede kavuşmaları sağlanıyor. Ozon tedavisi ile vücuttaki kimyasal reaksiyonların harekete geçirilmesi ve iyileşmesin sağlanması amaçlanıyor.

Beylikdüzü ozon tedavisi hizmetleri, hastaya yapılan çeşitli tetkiklerden sonra yapılmaya karar veriliyor. Ozon tedavisi uygulamalarında, hastanın durumuna göre, minör, majör ya da lokal uygulama seçenekleri kullanılıyor.

Bağışıklık sisteminin düzenlenmesi, halsizlik ve yorgunluğun giderilmesi, gençleşme gibi uygulamalar için hastadan alınan kanın ozonlanması sonrası hastaya damar yoluyla verilen majör uygulaması kullanıyor.

 

Ozon Tedavisi

 

Oksijen elementinin yüksek elektrik akımı ile O3 gazı formuna ulaşması ile ozon elde ediliyor. Elde edilen ozon farklı yöntemlerle vücuda uygulanarak istenilen tedavinin gerçekleşmesi sağlanıyor. Ozon tedavisinin kullanıldığı hastalıklar şunlardır.Oksijen elementinin yüksek elektrik akımı ile O3 gazı formuna ulaşması ile ozon elde ediliyor. Elde edilen ozon farklı yöntemlerle vücuda uygulanarak istenilen tedavinin gerçekleşmesi sağlanıyor. Ozon tedavisinin kullanıldığı hastalıklar şunlardır.

 

Ozon tedavisinin en çok kullanıldığı tedavilerden birisi dolaşım sistemi bozukluklarıdır. Ozon tedavisi vücut direncisin artmasını ve hücrelerin yenilenmesini sağlar.

Ozon Tedavisinin Faydaları

Hastalıkların tedavisi için geliştirilen yöntemlerden birisi olan ozon tedavisi, birçok hastalık tedavisinde büyük fayda sağlıyor. Ozon tedavisi uygulanan hastalarda, kan hücrelerinin esnekliği artırılıyor ve dokuların beslenerek yenilenmesi sağlanıyor. Tedavi öncesi, hastalar bilgilendirilerek, tedavinin nasıl uygulanacağı, ne gibi faydalar sağlayacağı ve tedavi sonrası süreç hakkında detaylı bilgiler veriliyor. Ozon tedavisi faydaları, web sitesinin ilgili başlığı altında gösteriliyor. Ozon tedavisinin en önemli faydalarından birisi, yaşlanma etkilerinin yavaşlatılmasını, ruhsal ve bedensel olarak daha zinde olmayı sağlamasıdır.

Ozon Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Ozon tedavisinin faydaları hakkında bilgi sahibi olanlar, tedavi için uygun olup olmadıklarını da öğrenmelidir.

Yapılan bilgilendirme ve çeşitli testlerle hastaya ozon tedavisi uygulanıp uygulanmayacağına karar veriliyor. Favizm ve hipertiroidzm hastalarında 6 fosfat dehidrgenaz enzimi eksiliği olan hastalar için ozon tedavisini önermiyorlar.

çocuklarda ve hamile bayanlar için doktor kontrolü sonrası hastalığın tedavi durumuna göre karar verilebiliyor. Hamile ve çocuklarda ozon tedavisinin her hangi bir yan etkisi şimdiye kadar görülmemiştir. Tedaviye her zaman doktor karar veriyor